بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

ارزانترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

تامین نیاز های آینده همواره یکی از دغدغه های اصلی ما است .

 • می خواهم وقتی بازنشست شدم ، یک دفتر کار بخرم و برای خودم کار کنم .
 • دلم می خواهد برای تولد ۲۵ سالگی دخترم یک خانه به او هدیه بدهم .
 • می توانم ماهیانه بخشی از درآمدم را ذخیره کنم ، ولی نمی دانم بهترین روش سرمایه گذاری کدام است .
 • دلم می خواهد وقتی پسرم بزرگ شد ، برای ادامه تحصیل اورا به خارج بفرستم و از حالا باید برای این کار پول ذخیره کنم .
 • به عنوان یک کافرما دوست دارم هزینه سنوات کارکنان را برایشان سرمایه گذاری کنم ، تا هر وقت نیازی داشتند بتوانند از سرمایه خودشان استفاده کنند . این موضوع می تواند یکی از موضوعات رفاهی و انگیزشی قابل پرداخت به کارکنان باشد .
 • دوست دارم وقتی بازنشست شدم ویلا بخرم ، به سفر بروم اما نمی دانم برای آن دوران به چه روشی پس انداز کنم .

ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ارزانترین بیمه عمر و سرمایه گذاری به خواسته های خود جامه عمل بپوشانید . پس همین امروز با ما تماس بگیرید .

 

یکی از بهترین روش ها برای تحقق این اهداف ،  تهیه ارزانترین بیمه عمر و سرمایه گذاری است . شما بر پایه نیازهای خود و خانواده، در ابتدا، میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌کنید و با توجه به توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید. حق بیمه‌های پرداختی شما پس از کسر حق بیمه لازم برای پوشش فوت و پوششهای اضافی، به اندوخته سرمایه‌گذاری شما افزوده می‌شود.
اندوخته سرمایه‌گذاری شما با اختصاص نرخ سود تضمینی انباشته شده و طی سالهای بعد با افزوده شدن حق‌بیمه‌ها و سود آنها افزایش یافته و سرمایه‌ای مناسب و مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه‌های آینده شما خواهد بود.
در پایان مدت بیمه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری و سود آن به اضافه مبالغ اضافی ناشی از تخصیص سود مشارکت در منافع به شما پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده در خلال مدت بیمه نیز، سرمایه بیمه‌ای به علاوه موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری در هر زمان به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت خواهد شد.
» مزایای متعدد این بیمه‌نامه برای شما
بهره‌مندی از پوششهای بیمه‌ای از بدو تولد تا ۷۰ سالگی
تعیین سرمایه فوت از حداقل ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تا سقف ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
تعیین حق‌بیمه و نحوه پرداخت آن به انتخاب شما

نحوه پرداخت حق‌بیمه ماهانه سه‌ماهه شش‌ماهه سالانه یکجا
حداقل حق‌بیمه (ریال) ۳۰۰,۰۰۰ ۷۵۰,۰۰۰ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰

 

همچنین می‌توانید به منظور سرمایه‌گذاری بیشتر، مبلغی را تحت عنوان حق بیمه اولیه در ابتدای هر سال بیمه‌ای علاوه بر حق بیمه منظم بیمه‌نامه، پرداخت نمایید.

• سود فنی علی الحساب تخصیص یافته به مبالغ اندوخته بیمه نامه های عمروسرمایه گذاری معادل ۱۶% برای دو سال اول بیمه نامه، ۱۳% برای دو سال دوم ، و برای مدت مازاد بر چهار سال ۱۰% خواهد بود

• بهره‌مندی از سود مشارکت در منافع: علاوه بر اعطای سود تضمینی به حق‌بیمه‌های شما، ما در شرکت بیمه پارسیان با توان سرمایه‌گذاری بالا و به کارگیری کارشناسان مجرب در این امر شما را در حداقل ۸۵% منافع مازاد بر سود تضمینی حاصل از سرمایه‌گذاریهای انجام شده سهیم می‌کنیم. لازم به ذکر است، میزان سود قطعی تخصیص یافته به اندوخته بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان (با احتساب مشارکت در منافع) در سالهای ۱۳۸۸، ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ به ترتیب برابر با ۲۴% ، ۲۶% و ۲۶٫۵% بوده است.

امکان دریافت اندوخته بیمه‌نامه بصورت یکجا و یا در قالب مستمری در پایان قرارداد
میزان حق بیمه و سرمایه بیمه‌ای به انتخاب شما می‌تواند:
       – ثابت باقی بماند.
– برای کاهش اثرات تورمی، سالانه با نرخ منظمی افزایش یابد.
– در طول قرارداد منطبق با شرایط اقتصادی و مالی شما افزایش یا کاهش یابد.

»استفاده از موجودی اندوخته بیمه‌نامه از انتهای سال دوم
امکان برداشت از اندوخته بیمه‌نامه برای رفع بخشی از نیازهای مالی 

زمان برداشت از اندوخته از انتهای سال دوم از انتهای سال ششم
حداکثر میزان برداشت تا ۵۰% ارزش اندوخته تا ۹۰% ارزش اندوخته

 

 • دریافت وام، بدون ضامن و وثیقه از بیمه پارسیان تا سقف ۹۰% ارزش بازخریدی بیمه‌نامه »دیگر پوششهای این بیمه‌نامه عبارتند از:
  کمک هزینه درمانی برای بیماریهای پرهزینه شامل انواع سرطانها، سکته قلبی و مغزی، عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال
  دریافت سرمایه تا ۴برابر سرمایه اصلی قرارداد درصورت فوت براثرحادثه
  دریافت غرامت نقض عضو یا ازکارافتادگی دائم ناشی از وقوع حادثه مطابق با شرایط اختصاصی پوشش
  ادامه پوشش بیمه ای و معافیت از پرداخت حق بیمه ها در صورت از کارافتادگی دائم و کامل »مزایای منحصربفرد بیمه عمروسرمایه‌گذاری پارسیان عبارتند از
  محاسبه سود به صورت روزشمار
  در این حالت در هر زمان از سال بیمه‌ای که بیمه‌گذار درخواست استفاده از صندوق اندوخته را داشته باشد از قبیل دریافت وام یا برداشت، سود اندوخته سرمایه‌گذاری و پرداختهای در خلال آن سال به صورت روز شمار محاسبه شده و قابل استفاده می‌باشد. لازم به ذکر است که عدم پرداخت سود روز شمار به موجودی اندوخته باعث می‌شود که استفاده‌کنندگان به طور متوسط از ۱۰%-۵% منافع اندوخته محروم گردند که این امر در بیمه‌نامه عمروسرمایه‌گذاری پارسیان پوشش داده شده است.دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق‌بیمه زودتر از تاریخ سررسید 
  مبنای تخصیص سود در این بیمه نامه براساس تاریخ پرداخت حق بیمه بوده نه تاریخ سررسید، بنابراین درصورت پرداخت حق¬بیمه زودتر از تاریخ سررسید، مبلغ پرداختی به اندوخته اضافه شده و از همان تاریخ مشمول محاسبه سود می¬گردد. این ویژگی باعث افزایش مبلغ اندوخته و افزایش نفع سرمایه¬گذاری برای بیمه¬گذار خواهد شد.

  عدم وجود جریمه دیرکرد در پرداخت حق ‌بیمه 
  در صورتی که حق ‌بیمه‌ها دیرتر از سررسید پرداخت گردد، از همان روزی که پرداخت صورت گرفته به حق بیمه سود تعلق خواهد گرفت و جریمه‌ای بابت دیرکرد تعلق نخواهد گرفت. به علاوه تا زمانی که بیمه‌نامه دارای اندوخته است پوششهای فوت و اضافی به قوت خود باقی خواهند بود و بیمه‌گذار می‌تواند اقساط خود را ادامه دهد.امکان تغییر تمام شرایط بیمه‌نامه از جمله میزان و نحوه پرداخت، پوششهای بیمه‌ای، … در حین قرارداد
  عدم تعلیق بیمه‌نامه در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه بشرط داشتن اندوخته»برخی از معافیتهای ناشی از خرید این بیمه‌نامه
  معافیت سرمایه دریافتی از پرداخت مالیات بر درآمد
  معافیت از قوانین انحصار وراثت
  مصون بودن سرمایه بیمه از ادعای طلبکاران

 

www.easybime.ir

شرایط عمومی بیمه عمر

تعریف

بیمه شده: بیمه شده شخصی است که حیات او موضوع قرارداد بیمه است و سن او اساس محاسبه حق بیمه را تشکیل می‌دهد.
بیمه گذار: بیمه گذار شخصی است که با شرکت بیمه قرارداد بیمه را منعقد می‌کند و پرداخت اقساط بیمه را تعهد می‌نماید.
بیمه گذار و بیمه شده ممکن است یکنفر باشند.
بیمه گذار: استفاده کننده کسی است که قرارداد بیمه بنفع او منعقد می‌گردد و از مزایای آن بهره مند می‌شود.
موضوع بیمه: موضوع بیمه مورد این بیمه نامه نوعی از بیمه‌های عمر مشروحه در این قرارداد است که در صفحه اول بیمه نامه ذکر شده است.
حقوق ناشی از قرارداد
ماده۱- اساس قرارداد و تجدید نظر در شرایط عمومی:

 • اظهارات کتبی بیمه گذار و بیمه شده در برگ پیشنهاد بیمه و ضمائم احتمالی آن و گزارش پزشک معاینه کننده اساس قرارداد را تشکیل می‌دهد.
 • هرگاه در مورد سوابق روحی و جسمی که بوسیله معاینه پزشکی قابل تعیین نیست و پزشک ناچار است با اظهاراتبیمه شده قناعت کنند و معلوم می‌گردد که اظهارات بیمه شده در این موارد مطابق با حقیقت نبوده و یا در این قبیل موارد بیمه شده، از ابراز مطالبی که در وضع قراردادبیمه مؤثر باشد خودداری کند.
  • الف) در مورد اظهار خلاف واقع در صورتیکهبیمه گر قبل از وقوع خطر به آن پی برد می‌تواند قرارداد را لغو و یا آنکه دریافت اضافه نرخی آنرا ادامه دهد، در صورت لغو قرارداد حق بیمه‌های دریافتی بایستی از طرف بیمه گر برگشت شود.
  • ب) در صورتیکهبیمه گر بعد از وقوع خطر با اظهارات خلاف واقع بیمه شده پی برد تعهدات بیمه گر به نسبت ما به التفاوت نرخ بیمه در صورت اظهار حقیقت تقلیل می‌باید.
  • ‌ج) اگر مورد از مواردی باشد کهبیمه گر در صورت علم بان از بیمه کردن بیمه شده خودداری می‌نمود در این صورت ده درصد از حق بیمه‌های پرداخت شده متعلق به بیمه گر بوده و بقیه به بیمه گذار مسترد خواهد شد.
 • قراردادبیمه و همچنین آثار مترتبه بر آن پس از امضاء بیمه نامه و پرداخت اولین حق بیمه و بهای سند تحقق پیدا می‌کند مشروط بر اینکه تا آن تاریخ صحت مزاج بیمه شده تغییر نکرده و رضایتبخش باشد.
 • حدود مسئولیت و تعهداتبیمه گر و بیمه گذار و بیمه شده و هرگونه استفاده از مزایای بیمه در بیمه نامه معین و مشخص شده است و هرگونه تغییری که در بیمه نامه داده شود بموجب اوراق الحاقی خواهد بود که بنا به تقاضای بیمه گذار و پس از موافقت از طرف بیمه گر صادر می‌شود و این اوراق الحاقی جز لاینفک قرارداد بیمه است.
 • چنانچه مفاد و مطالب غیرچاپی مندرجه دربیمه نامه و برگهای الحاقی یا شرایط مورد موافقت تطبیق نکند بیمه گذار می‌تواند ظرف سه هفته از تاریخ صدور بیمه نامه و برگهای الحاقی تقاضای تصحیح آنرا بنماید. پس از سپری شدن این مدت مندرجات اسناد مزبور مورد تصدیق و قبول بیمه گذار تلقی خواهد شد.
 • اقساط حق بیمه عمر باید حداکثر در ظرف یکماه از تاریخ سررسید پرداخته گردد.

ماده۴- تاخیر در پرداخت حق بیمه:
در صورتیکه پرداخت اقساط حق بیمه و یا قسمتی از حق بیمه بیش از یک ماه بتاخیر افتد بطریق ذیل رفتار خواهد شد.

 • الف)بیمه  نامه هائیکه اقساط حق بیمه آن سه سال تمام پرداخت نشده باشد تبدیل خود به خود و بدون هیچگونه تشریفاتی باطل است و حق بیمه‌های دریافتی قابل استرداد نخواهد بود.
 • ب)بیمه نامه هائیکه حداقل اقساط حق بیمه آن سه سال تمام پرداخته شده باشد تبدیل به بیمه نامه مخففی از همان نوع می‌شود و دیگر از بابت آن حق بیمه‌ای دریافت نمی‌گردد.

ماده۵ – برقراری مجدد بیمه نامه:

 • بیمه گذار در هر موقع و در طول مدت قرارداد می‌تواند تقاضای برقراری مجدد بیمه نامه باطل شده با مخفف را بنماید بیمه گر در صورتیکه وضع مزاجی بیمه شده رضایت بخش باشد با دریافت اقساط حق بیمه معوقه و صدی پنج سود به نسبت مدت تاخیر بیمه نامه باطل شده و یا مخفف را بقوت اولیه اعاده خواهد داد.
 • حق انجام معاینه پزشکی ازبیمه شده بهزینه بیمه گذار بمنظور برقراری مجدد قرارداد بیمه برای بیمه گر محفوظ خواهد بود.

ماده ۶ – بازخرید:

 • در صورت تقاضایبیمه گذار بیمه گر بیمه نامه ایکه لااقل حق بیمه سه سال تمام آن پرداخته شده باشد طبق محاسبه‌ای که از طرف شرکت بعمل خواهد آمد بازخرید می‌نماید.
  توضیح: در بیمه نامه‌های عمر و پس انداز جدید، سه سال تبدیل به شش ماه شده است.
 • بیمهنامه‌های عمر از نوع بیمه عمر زمانی و بیمه به شرط حیات بدون استرداد حق بیمه بعمل خواهد آمد بازخرید ندارد.

ماده۷ – وام باعتبار بیمه نامه:

 • بیمهگر می‌تواند برای بیمه نامه هائی که ارزش بازخرید دارند مبلغی وام طبق شرایط جداگانه‌ای منتهی تا میزان ارزش بازخرید بیمه نامه بپردازد، در این صورت تعهدات بیمه گر تا میزان وام پرداختی و سود متلعقه مادام که تصفیه نشده است تقلیل می‌یابد.

ماده ۸- انتقال:

 • اینبیمه نامه را بوسیله هر یک از وسائل قانونی می‌توان بدیگری منتقل نمود ولی انتقال مزبور باید با موافقت کتبی بیمه شده و بیمه گر باشد.
 • اگربیمه گذار و بیمه شده دو نفر باشند در صورت فوت بیمه گذار یا انتقال بیمه بدیگری چنانچه ورثه یا منتقل الیه کلیه تعهداتی را که بموجب قرارداد بیمه بعهده بیمه گذار بوده است در مقابل بیمه گر اجرا نمایند قرارداد بیمه بنفع ورثه یا منتقل الیه باعتبار خود باقی می‌ماند معهذا ورثه و یا منتقل الیه حق فسخ قرارداد را طبق شرایط عمومی این بیمه نامه خواهد داشت.
 • در صورت انتقالبیمه نامه بدیگری ناقل مسئول پرداخت کلیه اقساط حق بیمه معوقه تا تاریخ انتقال در مقابل بیمه گر خواهد بود.
 • اگر ورثهبیمه گذار متعدد باشند هر یک از آنها نسبت به تمام حق بیمه در مقابل بیمه گر مسئولیت تضامنی خواهند داشت بنحوی که هرگاه یکی از آنها حق بیمه سهمی خود را نپردازد هیچ کدام نخواهند توانست از قرارداد بیمه استفاده کنند.

ماده۹ – خطرات متمم:
مورد ذیل در صورتیکه با شرایط خصوصی این قرارداد مغایرت نداشته باشد قابل اجرا خواهد بود.

 • خطر مسافرت هوائی:بیمه گر بدون دریافت حق بیمه اضافی و بدون اینکه اطلاع قبلی لازم باشد غرامت فوت ناشی از خطرات مسافرت هوایی (هواپیماهای مسافربری کشتی‌های هوایی) بیمه شده را تعهد می‌کند مشروط بر اینکه بیمه شده بعنوان مسافر عادی و در خطوط حمل و نقل تجاری مجاز مسافرت کند هیچیک از خطرات ناشی از مسابقه سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباسی و هر نوع تمرین‌های مربوطه مشمول این قرارداد نمی‌باشد در صورت بروز خطر در این موارد بیمه گر فقط مبلغ ذخیره ریاضی را تا روز حادثه خواهد پردات.
 • خطر مسافرت و اقامت:بیمه شده بدون اطلاع قبلی و پرداخت حق بیمه اضافی می‌تواند به تمام دنیا باستثنای مناطق گرمسیری و حاره و قطبی مسافرت و اقامت نماید. در صورتیکه بیمه شده بخواهد بمناطق قطبی مسافرت یا در آنجا اقامت نماید باید اضافه نرخی که از طرف بیمه گر تعیین خواهد شد برای مسافرت و یا مدت اقامت پرداخت نماید و در غیر این صورت تعهدات شرکت به نسبت حق بیمه اضافی تقلیل خواهد یافت.
 • خطر جنگ: در صورتیکهبیمه شده در نتیجه عملیات تمرینی و تدافعی و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی در مقابل نیروی مهاجم داشته باشد فوت نماید بیمه گر فقط ذخیره ریاضی بیمه را تا روز حادثه خواهد پرداخت. چنانچه بیمه شده بعنوان نظامی و یا در تشکیلات نظامی تحت هر عنوان بجنگ فرستاده شود بیمه نامه از تاریخ تجهیز بیمه شده به بیمه معلق تبدیل می‌شود حتی اگر بیمه گر در اثر عدم اطلاع از وضعبیمه شده به دریافت حق بیمه ادامه داده باشد. در این صورت چنانچه بهر علتی خطری پیش‌اید بیمه گر فقط ذخیره ریاضی سرمایه بیمه را تا روز تعلیق خواهد پرداخت و حق بیمه‌های اضافه دریافتی احتمالی از تاریخ تعلیق مسترد خواهد شد.
  بیمه نامه معلق شش ماه پس از ختم عملیات جنگی و یا برگشت بیمه شده بحال کشوری و با در نظر گرفتن شرایط ماده ۵ این قرارداد بحال اولیه اعاده خواهد شد. در صورتیکه بیمه شده در کشوری که در حالت جنگ است فوت کند با بیمه گذار و وارث قانونی اوست که ثابت نمایند که فوت بیمه شده بعلت عملیاتی جنگی نبوده و بیمه نامه معلق نیست در غیر این صورت بیمه گر فقط ذخیره ریاضی بیمه را خواهد پرداخت.
  برای بیمه نامه هایی از نوع(سرمایه فرزندان) ذخیره ریاضی که در بندهای ۱و۳ ماده و پیش بینی شده بمنزله حق بیمه واحد محاسبه و بجای سرمایه مخفف در انقضاء مدت قرارداد پرداخته خواهد شد.
 • عملیات پلیسی عملیات نظامی محسوب خواهد شد.

ماده ۱۰- خطراتی که تامین نمی‌شود:

 • در صورتیکه بیمه شده در اثر خودکشی یا سعی در خودکشی در طول سه سال از تاریخ شروع قرارداد بیمه و یا از تاریخ برقراری مجدد فوت نماید فقط ذخیره ریاضی بیمه پرداخت می‌شود مگر اینکه وراث قانونی بیمه شده با دلائل مکفی ثابت نمایند که خودکشی غیرارادی بوده است.
 • چنانچه سه سال از مدتبیمه و یا از تاریخ برقراری مجدد گذشته باشد تمام سرمایه بیمه پرداخته می‌شود.
 • در صورتیکه استفاده کننده یابیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند در این صورت فقط ذخیره ریاضی بسایر استفاده کنندگان و یا وراث قانونی او پرداخته خواهد شد.

ماده ۱۱- حقوق استفاده کننده:

 • بیمهگذار حق دارد در طول مدت قرارداد بیمه استفاده کننده مورد بیمه نامه را با موافقت کتبی بیمه شده تغییر دهد مگر آنکه بیمه نامه را بدیگری داده و سند بیمه نامه را هم به منتقل الیه تسلیم کرده باشد.
 • بیمهگذار موظف است مراتب را کتباً با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه هر یک از استفاده کنندگان بیمه به بیمه گر اطلاع دهد.
 • اثرات قانونی استفاده از سرمایهبیمه عمر از تاریخ فوت بیمه شده و یا انقضاء مدت بیمه نامه شروع می‌شود ولی اگر بیمه گذار از بابت آن وجهی دریافت کرده و یا نسبت به آن با بیمه گر معامله نموده باشد تعهدات بیمه گر به نسبت وجه مزبور تقلیل خواهد یافت.
 • سرمایه بیمه عمر از تاریخ فوت بیمه شده متعلق بورثه قانونی بیمه شده است مگر آنکه قبلاً در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی استفاده کننده دیگری قید شده باشد در این صورت سرمایه بیمه عمر متعلق باشخاصی خواهد بود که در سند بیمه نامه و یا اوراق الحاقی نام آنها ذکر شده است.

ماده ۱۲ – پرداخت سرمایه:

 • سرمایه‌هایبیمه شده در قبال رسیدی که دارای امضاء مصدق باشد و پس از دریافت اسناد و مدارک مشروحه ذیل تصفیه و باستفاده کننده پرداخته خواهد شد.
 • بیمه نامه و اوراق الحاقیه ضمیمه آن.
 • قبوض رسید حقبیمه‌های پرداختی.

علاوه بر مدارک فوق:

 • الف)در صورتیکه پرداخت سرمایه در حیاتبیمه شده باشد.
  • رونوشت مصدق شناسنامه
  • ب) در صورتی که پرداخت سرمایه در حیاتبیمه شده باشد. فوت بیمه شده باید کتباً با ذکر علت آن در اولین فرصت منتهی تا یکماه(مگر در موارد غیرعادی) از طرف استفاده کننده یا بیمه گذار باطلاع بیمه گر برسد بعلاوه مدارک ذیل را برای رسیدگی در اختیار بیمه گر قرار دهند:
   • گواهی رسمی فوت
   • گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری و شرح و سیر آن ذکر شده باشد در صورتیکه معالجه بعمل نیامده باشد مدارک مثبته حاکی از بیماری و علل فوت و اوضاع و احوالیکه در آن فوت اتفاق افتاده باید به هزینه استفاده کننده تهیه و ارائه گردد.
   • در صورتیکه استفاده کنندگان دربیمه نامه و اوراق الحاقی مشخص نشده باشند گواهی انحصار وراث.
   • بیمهگر حق دارد با هزینه استفاده کننده اطلاعات و مدارک تکمیلی در این زمینه مطالبه و یا خود تهیه کند.
   • در صورتیکه اشتباهی در تاریخ تولدبیمه شده در موقع انعقاد قرارداد رخ داده باشد حق بیمه‌های اشتباهی مسترد و یا از سرمایه بیمهکسر خواهد شد.
   • بیمه گر پس از دریافت اسناد و مدارک مزبور و اطمینان از صحت آنها حداکثر ظرف ده روز تعهدات خود را انجام خواهد داد.

ماده۱۳- فقدان بیمه نامه و قبوض حق بیمه:

 • در صورتیکهبیمه نامه یا قبوض آن مفقود شود بیمه گذار موظف است فوراً مراتب را کتباً باطلاع بیمه گر برساند و بیمه گر پس از اطمینان از فقدان آن المثنی بیمه نامه را صادر خواهد نمود.

ماده ۱۴- نشانی قانونی تغییر محل اقامت نماینده در ایران:

 • اقامتگاهبیمه شده و یا نماینده او در ایران برای بیمه گر نشانی قانونی و رسمی است.
 • بیمهگذار موظف است تغییر محل اقامت و آخرین نشانی کامل خود را کتباً به بیمه گر اطلاع دهد.
 • هرگاهبیمه گذار خارج از ایران اقامت نماید باید یکنفر مقیم ایران را به بیمه گر معرفی کند که در کارهای مربوطه به بیمه عمر نماینده او باشد وبیمه گر نامه‌های مربوط را بعنوان و نشانی نامبرده ارسال نماید.
 • در صورت عدم رعایت مقررات فوق مکاتباتبیمه گر با آخرین نشانی بیمه گذار در ایران که بیمه گر از آن مطلع می‌باشد معتبر خواهد شد.
 • کلیه مکاتباتبیمه گذار و نماینده او بعنوان این قرارداد با ذکر شماره بیمه نامه باید به اداره مرکزی بیمه گر (اداره بیمه عمر) تهران و یا شعب آن در شهرستاها فرستاده شود.

ماده ۱۵- مرور زمان:
مدت مرور زمان کلیه دعاوی حقوقی ناشی از این قرارداد دو سال است.
ماده ۱۶- محکمه صالحه:

 • شرایط عمومی و خصوصی اینبیمه نامه باتوجه به پیشنهاد بیمه گذار تابع مقررات قانونی بیمه می‌باشد و دعاوی‌ای که راجع به این بیمه نامه و یا راجع به اجرای آن ممکن است ایجاد شود به دادگاههای صالح تهران ارجاع خواهد گردید.

بهترین و ارازنترین بیمه های عمر و سرمایه گذاری را از ما بخواهید .

آسان بیمه شوید ، آسان خسارت بگیرید

www.easybime.ir

ما در easybime.ir ارزانترین بیمه های عمر و سرمایه گذاری را با بهترین پوشش ها به شما ارایه خواهیم داد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفت =